Člen Společenstva kominíků ČR
Člen Společenstva kominíků ČR

Nové komíny

Kominictví Petr Červeňák

Kovové komíny

Vícevrstvý komínový systém Izoterm, od firmy Izomat, skládající se z vnitřní nerez vložky síly 1mm, materiálu 17 348-9. Jako izolace komínu je použita minerální vata LSP s hliníkovou fólií, měrné hustoty 90gr/m².

Pro komíny více teplotně namáhané je použito ještě další keramické izolace „Sibral“, tl.20-30mm, dle potřeby. Tak vzniká čtyřvrstvý komínový systém.

Jako komínový plášť může být použit nerez, nebo hliník. Ten může mít různé provedení, buď v přírodní nebo barevný elox, či rastr cihlového zdiva. V tomto provedení má většinou čtvercový nebo obdélníkový průřez. Tento systém lze bez problémů použít pro vedení komínového tělesa po fasádě domu, kde je potřeba provést úhyby. Samozřejmostí jsou i nerezové konzole a lůžka pro vynesení celého systému. Výrobce má k tomuto systému platný certifikát na jakost.

Keramické komíny

provádíme dodávku a montáž různých druhů komínových systémů. Jedná se o sytémy Schiedel, CZKomíny, EKO komíny, Levné komíny a jiné. Certifikáty ke všem sytémům jsou samozřejmostí.

Stavba nadstřešních částí

Pro rekonstrukce nadstřešních částí komínových těles nabízíme kombinace výše uvedených variant dle vzhledu objektu a požadavků zákazníka. Samozřejmostí je i oprava střešní krytiny a oplechování. Pro kovové komínové nástavce dodáme i nerezové oplechování.

- Komínové pláště

Jako komínový plášť může být použit nerez, nebo hliník. Ten může mít různé provedení, buď v přírodní nebo barevný elox, či rastr cihlového zdiva. V tomto provedení má většinou čtvercový nebo obdélníkový průřez.

- Komínové lávky

Pro požadavky platné komínové normy, to je bezpečný přístup ke komínovému ústi, dodáváme a montujeme kovové komínové lávky z pozinkovaných pororoštů.

- Komínové nástavce

Jako komínový nástavec může být použit nerez, nebo hliník. Ten může mít různé provedení, buď v přírodní nebo barevný elox, či rastr cihlového zdiva. V tomto provedení má většinou čtvercový nebo obdélníkový průřez.